Forum www.pokoleniapomorskie.fora.pl Strona Główna www.pokoleniapomorskie.fora.pl
Biblioteka społeczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lista przedsiębiorstw o podstawowym znaczeniu dla gospodarki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.pokoleniapomorskie.fora.pl Strona Główna -> O gospodarce
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartlomiejskrzypek
Administrator



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:47, 05 Mar 2011    Temat postu: Lista przedsiębiorstw o podstawowym znaczeniu dla gospodarki

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 5 lutego 1983 r.
w sprawie ustalenia listy przedsiębiorstw o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej.
(Dz. U. z dnia 22 lutego 1983 r.)
Na podstawie art. 22 i 34 ust. 2 ustawy z dnia 25 września 1981 r. o przedsiębiorstwach państwowych (Dz. U. z 1981 r. Nr 24, poz. 122 i z 1982 r. Nr 45, poz. 289) zarządza się, co następuje:
§ 1. (1) Ustala się na okres do dnia 31 grudnia 1984 r. listę przedsiębiorstw o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej, stanowiącą załącznik do rozporządzenia.
§ 2. Do przedsiębiorstw o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej zalicza się również przedsiębiorstwa państwowe handlu zagranicznego.
§ 3. (2) W przedsiębiorstwach objętych listą, o której mowa w § 1, oraz w przedsiębiorstwach określonych w § 2 dyrektora powołuje i odwołuje organ założycielski w trybie określonym w art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 25 września 1981 r. o przedsiębiorstwach państwowych (Dz. U. z 1981 r. Nr 24, poz. 122 i z 1982 r. Nr 45, poz. 289, z 1983 r. Nr 36, poz. 165 i Nr 39, poz. 176 oraz z 1984 r. Nr 45, poz. 242 i Nr 54, poz. 275), zwanej dalej "ustawą".
§ 4. Lista, o której mowa w § 1, nie obejmuje przedsiębiorstw wymienionych w art. 5 ust. 1 i art. 6 ustawy. W przedsiębiorstwach tych tryb powoływania i odwoływania dyrektora regulują odrębne przepisy.
§ 5. W razie utworzenia nowego, połączenia lub podziału przedsiębiorstwa państwowego, organ założycielski przedstawia Radzie Ministrów odpowiedni wniosek w celu podjęcia decyzji o włączeniu lub wyłączeniu tego przedsiębiorstwa z listy, o której mowa w § 1.
§ 6. 1. Rozszerza się zakres danych podlegających wpisowi do rejestru przedsiębiorstw państwowych o informację dotyczącą umieszczenia przedsiębiorstwa na liście, o której mowa w § 1.
2. Zmiany w rejestrze przedsiębiorstw państwowych, o których mowa w ust. 1, powinny być dokonane w ciągu 30 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia.
§ 7. W § 3 w ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 listopada 1981 r. w sprawie prowadzenia rejestru przedsiębiorstw państwowych (Dz. U. Nr 31, poz. 171) po pkt 3 dodaje się pkt 3a w brzmieniu:
"3a) informację dotyczącą umieszczenia przedsiębiorstwa na liście przedsiębiorstw o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej.".
§ 8. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
ZAŁĄCZNIK
LISTA PRZEDSIĘBIORSTW O PODSTAWOWYM ZNACZENIU DLA GOSPODARKI NARODOWEJ
I. Przedsiębiorstwa górnictwa i energetyki
1. Kopalnia Węgla Kamiennego "Jaworzno" w Jaworznie
2. Kopalnia Węgla Kamiennego "Komuna Paryska" w Jaworznie
3. Kopalnia Węgla Kamiennego "Siersza" w Trzebini
4. Kopalnia Węgla Kamiennego "Janina" w Libiążu
5. Kopalnia Węgla Kamiennego "Brzeszcze" w Brzeszczu
6. Kopalnia Węgla Kamiennego "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach
7. Kopalnia Węgla Kamiennego "Bolesław Śmiały" w Łaziskach Górnych
8. Kopalnia Węgla Kamiennego "Piast" w Tychach
9. Kopalnia Węgla Kamiennego "Ziemowit" w Tychach
10. Kopalnia Węgla Kamiennego "Czeczott" - w budowie - w Brzeszczu
11. Jaworznicko-Mikołowskie Zakłady Naprawcze Przemysłu Węglowego w Katowicach
12. Kopalnia Węgla Kamiennego "Julian" w Piekarach Śląskich
13. Kopalnia Węgla Kamiennego "Andaluzja" w Piekarach Śląskich
14. Kopalnia Węgla Kamiennego "Jowisz" w Będzinie
15. Kopalnia Węgla Kamiennego "Grodziec" w Będzinie
16. Kopalnia Węgla Kamiennego "Generał Zawadzki" w Dąbrowie Górniczej
17. Kopalnia Węgla Kamiennego "Siemianowice" w Siemianowicach Śląskich
18. Kopalnia Węgla Kamiennego "Czerwona Gwardia" w Czeladzi
19. Kopalnia Węgla Kamiennego "Sosnowiec" w Sosnowcu
20. Kopalnia Węgla Kamiennego "Czerwone Zagłębie" w Sosnowcu
21. Kopalnia Węgla Kamiennego "Kazimierz-Juliusz" w Sosnowcu
22. Kopalnia Węgla Kamiennego "Niwka-Modrzejów" w Sosnowcu
23. Dąbrowskie Zakłady Naprawcze Przemysłu Węglowego w Dąbrowie Górniczej
24. Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice" w Mysłowicach
25. Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek" w Katowicach
26. Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" w Katowicach
27. Kopalnia Węgla Kamiennego "Gottwald" w Katowicach
28. Kopalnia Węgla Kamiennego "Katowice" w Katowicach
29. Kopalnia Węgla Kamiennego "Barbara-Chorzów" w Chorzowie
30. Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki" w Katowicach
31. Kopalnia Węgla Kamiennego "Lenin" w Mysłowicach
32. Kopalnia Węgla Kamiennego "Polska" w Świętochłowicach
33. Kopalnia Węgla Kamiennego "Staszic" w Katowicach
34. Katowickie Zakłady Naprawcze Przemysłu Węglowego w Siemianowicach Śląskich
35. Kopalnia Węgla Kamiennego "Wawel" w Rudzie Śląskiej
36. Kopalnia Węgla Kamiennego "Pokój" w Rudzie Śląskiej
37. Kopalnia Węgla Kamiennego "Nowy Wirek" w Rudzie Śląskiej
38. Kopalnia Węgla Kamiennego "Halemba" w Rudzie Śląskiej
39. Kopalnia Węgla Kamiennego "Bobrek" w Bytomiu
40. Kopalnia Węgla Kamiennego "Dymitrow" w Bytomiu
41. Kopalnia Węgla Kamiennego "Szombierki" w Bytomiu
42. Kopalnia Węgla Kamiennego "Rozbark" w Bytomiu
43. Kopalnia Węgla Kamiennego "Powstańców Śląskich" w Bytomiu
44. Kopalnia Węgla Kamiennego "Śląsk" w Rudzie Śląskiej
45. Kopalnia Węgla Kamiennego "Miechowice" w Bytomiu
46. Bytomskie Zakłady Naprawcze Przemysłu Węglowego w Bytomiu
47. Kopalnia Węgla Kamiennego "Dębieńsko" w Leszczynach
48. Kopalnia Węgla Kamiennego "Pstrowski" w Zabrzu
49. Kopalnia Węgla Kamiennego "Zabrze" w Zabrzu
50. Kopalnia Węgla Kamiennego "Sośnica" w Gliwicach
51. Kopalnia Węgla Kamiennego "Makoszowy" w Zabrzu
52. Kopalnia Węgla Kamiennego "Gliwice" w Gliwicach
53. Kopalnia Węgla Kamiennego "Knurów" w Knurowie
54. Kopalnia Węgla Kamiennego "Szczygłowice" w Knurowie
55. Kopalnia Węgla Kamiennego "Budryk" w budowie - w Ornontowicach
56. Zabrzańskie Zakłady Naprawcze Przemysłu Węglowego w Zabrzu
57. Kopalnia Węgla Kamiennego "Rydułtowy" w Wodzisławiu Śląskim
58. Kopalnia Węgla Kamiennego "Anna" w Wodzisławiu Śląskim
59. Kopalnia Węgla Kamiennego "Marcel" w Wodzisławiu Śląskim
60. Kopalnia Węgla Kamiennego "Rymer" w Rybniku
61. Kopalnia Węgla Kamiennego "Chwałowice" w Rybniku
62. Kopalnia Węgla Kamiennego "Jankowice" w Rybniku
63. Kopalnia Węgla Kamiennego im. 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim
64. Kopalnia Węgla Kamiennego "Jastrzębie" w Jastrzębiu-Zdroju
65. Kopalnia Węgla Kamiennego "Moszczenica" w Jastrzębiu-Zdroju
66. Kopalnia Węgla Kamiennego "Manifest Lipcowy" w Jastrzębiu-Zdroju
67. Kopalnia Węgla Kamiennego "Borynia" w Jastrzębiu-Zdroju
68. Kopalnia Węgla Kamiennego "XXX-lecia PRL" w Jastrzębiu-Zdroju
69. Kopalnia Węgla Kamiennego im. Związku Młodzieży Polskiej w Żorach
70. Kopalnia Węgla Kamiennego "Suszec - Kaczyce - Pawłowice" - w budowie - w Żorach
71. Rybnickie Zakłady Naprawcze Przemysłu Węglowego w Rybniku
72. Kopalnia Węgla Kamiennego "Wałbrzych" w Wałbrzychu
73. Kopalnia Węgla Kamiennego "Victoria" w Wałbrzychu
74. Kopalnia Węgla Kamiennego "Thorez" w Wałbrzychu
75. Kopalnia Węgla Kamiennego "Nowa Ruda" w Nowej Rudzie
76. Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Urządzeń Górniczych Przemysłu Węglowego w Wałbrzychu
77. Kopalnie Lubelskiego Zagłębia Węglowego - w budowie - w Lublinie
78. Kopalnia Węgla Brunatnego "Adamów" w Turku
79. Kopalnia Węgla Brunatnego "Konin" w Kleczewie
80. Kopalnia Węgla Brunatnego "Turów" w Zatoniu
81. Kopalnia Węgla Brunatnego "Bełchatów" - w budowie - w Rogowcu
82. Kopalnia Węgla Brunatnego "Sieniawa" w Sieniawie Lubuskiej
83. Przedsiębiorstwo Robót Górniczych, Odwodnieniowych i Rekultywacyjnych we Wrocławiu
84. Fabryka Maszyn Górnictwa Odkrywkowego w Zgorzelcu
85. Fabryka Urządzeń Górnictwa Odkrywkowego w Koninie
86. Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Przemysłu Węgla Brunatnego "Megabud" we Wrocławiu
87. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w Warszawie
88. Fabryka Maszyn Górniczych im. M. Nowotki "Niwka" w Sosnowcu
89. Wytwórnia Sprzętu Górniczego "Dehak" w Mysłowicach
90. Zabrzańska Fabryka Maszyn Górniczych "Powen" w Zabrzu
91. Fabryka Sprzętu i Narzędzi Górniczych im. Generała Karola Świerczewskiego w Katowicach
92. Śląska Fabryka Urządzeń Górniczych "Montana" w Katowicach
93. Fabryka Maszyn im. Juliana Leńskiego "Famur" w Katowicach
94. Mazurska Fabryka Urządzeń Górniczych "Mefag" w Morągu
95. Rybnicka Fabryka Maszyn "Ryfama" w Rybniku
96. Fabryka Urządzeń Górniczych "Georyt" w Krakowie
97. Nowosądecka Fabryka Urządzeń Górniczych "Nowomag" w Nowym Sączu
98. Fabryka Części Zamiennych Maszyn Górniczych "Omag" w Oświęcimiu
99. Sosnowieckie Odlewnie Staliwa "Sostal" w Sosnowcu
100. Fabryka Maszyn Wiertniczych i Górniczych "Glinik" w Gorlicach
101. Fabryka Zmechanizowanych Obudów Ścianowych "Fazos" w Tarnowskich Górach
102. Fabryka Maszyn Górniczych im. Tadeusza Żarskiego "Pioma" w Piotrkowie Trybunalskim
103. Tarnogórska Fabryka Urządzeń Górniczych "Tagor" w Tarnowskich Górach
104. Mikołowskie Zakłady Budowy Maszyn Górniczych "Milama" w Mikołowie
105. Bytomskie Zakłady Urządzeń Technicznych w Bytomiu
106. Zakłady Urządzeń Górniczych "Glimag" w Gliwicach
107. Zakłady Wytwórcze Sprzętu Sieciowego "Belos" w Bielsku-Białej
108. Raciborska Fabryka Kotłów i Urządzeń Kotłowych "Rafako" w Raciborzu
109. Fabryka Kotłów Przemysłowych im. Rewolucji 1905 r. "Fakop" w Sosnowcu
110. Dolnośląskie Zakłady Wytwórcze Maszyn Elektrycznych im. Feliksa Dzierżyńskiego "Dolmel" we Wrocławiu
111. Karkonoskie Zakłady Maszyn Elektrycznych "Karelma" w Piechowicach
112. Fabryka Aparatury Elektrycznej "Efa" w Glinie k. Otwocka
113. Fabryka Transformatorów i Aparatury Trakcyjnej im. Bojowników PPR "Elta" w Łodzi
114. Mikołowska Fabryka Transformatorów "Mefta" w Mikołowie
115. Sędziszowska Fabryka Kotłów "Sefako" w Sędziszowie
116. Zakłady Mechaniczne im. gen. K. Świerczewskiego "Zamech" w Elblągu
117. Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej im. L. Waryńskiego "Zapel" w Boguchwale
118. Zakłady Urządzeń Kotłowych "Stąporków" w Stąporkowie
119. Zakłady Wytwórcze Aparatury Wysokiego Napięcia im. Dymitrowa "Zwar" w Warszawie
120. Zakłady Wytwórcze Maszyn Elektrycznych i Transformatorów im. Wilhelma Piecka "Emit" w Żychlinie
121. Zakłady Produkcji Urządzeń Mechanicznych im. Janka Krasickiego "Elwo" w Pszczynie
122. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Remontowe Energetyki "Lubliniec" w Lublińcu
123. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Remontowe Energetyki "Poznań" w Czerwonaku
124. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Remontowe Energetyki "Radom" w Radomiu
125. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Remontowe Energetyki "Wrocław" we Wrocławiu
126. Przedsiębiorstwo Rekonstrukcji i Modernizacji Urządzeń Energetycznych "Remak" w Opolu
127. Zakłady Mechaniczne Energetyki im. J. Marchlewskiego "Wiromet" w Mikołowie
128. Przedsiębiorstwo Budowy Szybów w Bytomiu
129. Przedsiębiorstwo Robót Górniczych w Sosnowcu
130. Przedsiębiorstwo Robót Górniczych w Mysłowicach
131. Przedsiębiorstwo Robót Górniczych w Bytomiu
132. Przedsiębiorstwo Robót Górniczych w Gliwicach
133. Przedsiębiorstwo Robót Górniczych Rybnickiego Okręgu Węglowego w Rybniku
134. Przedsiębiorstwo Robót Górniczych w Katowicach
135. Przedsiębiorstwo Miernictwa Górniczego w Katowicach
136. Przedsiębiorstwo Robót Górniczych w Łęcznej
137. Przedsiębiorstwo Robót Górniczych ROW w Jastrzębiu-Zdroju
138. Przedsiębiorstwo Robót Górniczych w Wałbrzychu
139. Centralne Zakłady Naprawcze Budownictwa Górniczego w Mysłowicach
140. Przedsiębiorstwo Budowy Elektrowni w Bełchatowie
141. Pomorskie Przedsiębiorstwo Budowy Elektrowni i Przemysłu w Szczecinie
142. Gdyńskie Przedsiębiorstwo Budowy Elektrowni i Przemysłu "Energoblok Wybrzeże" w Gdyni
143. Przedsiębiorstwo Budowy Elektrowni i Przemysłu "Energoblok" w Koninie
144. Śląskie Przedsiębiorstwo Budowy Elektrowni i Przemysłu w Katowicach
145. Warszawskie Przedsiębiorstwo Budowy Elektrowni i Przemysłu "Beton-Stal" w Warszawie
146. Przedsiębiorstwo Budowy Elektrowni i Przemysłu "Energoprzem" w Krakowie
147. Przedsiębiorstwo Montażu Elektrowni i Urządzeń Przemysłowych "Energomontaż Południe" w Katowicach
148. Przedsiębiorstwo Montażu Elektrowni i Urządzeń Przemysłowych "Energomontaż Północ" w Warszawie
149. Przedsiębiorstwo Montażu Elektrowni i Urządzeń Przemysłowych "Energomontaż Zachód" we Wrocławiu
150. Przedsiębiorstwo Montażu Elektrycznego "Elektrobudowa" w Katowicach
151. Przedsiębiorstwo Montażu Aparatury Pomiarowej i Automatyki "Energoaparatura" w Katowicach
152. Przedsiębiorstwo Budowy Chłodni "Chłodnie Kominowe" w Gliwicach
153. Przedsiębiorstwo Robót Termoizolacyjnych "Termoizolacja" w Zabrzu
154. Przedsiębiorstwo Robót Termoizolacyjnych i Antykorozyjnych "Termakor" w Warszawie
155. Zakłady Energetyczne Okręgu Centralnego w Warszawie
156. Zakłady Energetyczne Okręgu Zachodniego w Poznaniu
157. Zakłady Energetyczne Okręgu Południowego w Katowicach
158. Zakłady Energetyczne Okręgu Wschodniego w Radomiu
159. Zakłady Energetyczne Okręgu Północnego w Bydgoszczy
160. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego "Elbud" w Krakowie
161. Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu
162. Przedsiębiorstwo Materiałów Podsadzkowych Przemysłu Węglowego w Katowicach
163. Centrala Zaopatrzenia i Transportu Górnictwa i Energetyki w Katowicach
164. Państwowa Dyspozycja Mocy w Warszawie
165. Przedsiębiorstwo Budowlane Przemysłu Węglowego w Katowicach
166. Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Przemysłu Węglowego w Katowicach
167. Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Węglowego w Gliwicach
168. Rybnickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Węglowego "Peberów" w Rybniku
169. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Przemysłu Węglowego w Katowicach
170. Gliwickie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych w Gliwicach
171. Wodzisławskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Przemysłu Węglowego w Wodzisławiu Śląskim
172. Bytomskie Przedsiębiorstwo Montażu Instalacji Przemysłu Węglowego "Węglosan" w Bytomiu
173. Przedsiębiorstwo Montażu Instalacji Przemysłu Węglowego w Mikołowie
174. Przedsiębiorstwo Energomontażowe Przemysłu Węglowego w Chorzowie
175. Przedsiębiorstwo Montażowe Urządzeń Górniczych w Katowicach
176. Przedsiębiorstwo Montażu Urządzeń Elektrycznych Przemysłu Węglowego w Katowicach
177. Przedsiębiorstwo Robót Elektromontażowych Przemysłu Węglowego "Elrow" w Rybniku
178. Przedsiębiorstwo Elektromontażowe Przemysłu Węglowego "Elkop" w Chorzowie
179. Przedsiębiorstwo Ciężkiego Sprzętu Budowlanego Budownictwa Węglowego w Tychach
180. Centrum Naukowo-Produkcyjne Elektrotechniki i Automatyki Górniczej "Emag" w Katowicach
181. Centrum Naukowo-Produkcyjne Automatyki Energetycznej we Wrocławiu
182. Centrum Modernizacji Górnictwa "Komag" w Gliwicach
183. Przedsiębiorstwo Dostaw Kompletnych Obiektów Górniczych w Katowicach
184. Fabryka Palenisk Mechanicznych w Mikołowie
185. Zakłady Budowy Urządzeń Kotłowych w Katowicach
186. Gliwicka Fabryka Konstrukcji Stalowych w Gliwicach
187. Centralne Biuro Konstrukcji Kotłów w Tarnowskich Górach
188. Przedsiębiorstwo Projektowania i Kompletacji Dostaw Obiektów Energetycznych "Megadex" w Warszawie
189. Zakłady Drzewne Przemysłu Węglowego w Katowicach
190. Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej "Zofiówka" w Jedlinie-Zdroju.
II. Przedsiębiorstwa hutnictwa i przemysłu maszynowego
1. Fabryka Automatów Tokarskich "Ponar-Bydgoszcz" w Bydgoszczy
2. Fabryka Urządzeń Mechanicznych "Ponar-Ostrzeszów" w Ostrzeszowie
3. Zakłady Mechaniczne "Tarnów" w Tarnowie
4. Andrychowska Fabryka Maszyn "Ponar-Andrychów" w Andrychowie
5. Fabryka Obrabiarek "Rafamet" w Kuźni Raciborskiej
6. Fabryka Pras Automatycznych "Ponar-Plasomat" w Warszawie
7. Fabryka Automatów Tokarskich "Ponar-Wrocław" we Wrocławiu
8. Fabryka Szlifierek "Ponar-Łódź" w Łodzi
9. Fabryka Przyrządów i Uchwytów "FPU-Bial" w Białymstoku
10. Fabryka Pras Specjalnych i Tłoczników "Ponar-Hydomat" w Warszawie
11. Przedsiębiorstwo Projektów i Dostaw Przemysłu Obrabiarek i Narzędzi "Ponar-Bipron" w Warszawie
12. Stocznia Gdańska im. Lenina w Gdańsku
13. Stocznia Północna im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku
14. Stocznia im. Komuny Paryskiej w Gdyni
15. Stocznia "Ustka" w Ustce
16. Stocznia Szczecińska im. A. Warskiego w Szczecinie
17. Toruńskie Zakłady Urządzeń Okrętowych "Towimor" w Toruniu
18. Zakłady Okrętowych Urządzeń Elektrycznych i Automatyki "Elmor" w Gdańsku
19. Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku
20. Centrum Techniki Wytwarzania Przemysłu Okrętowego "Promor" w Gdańsku
21. Zakłady Maszyn i Urządzeń Technologicznych "Unitra-Unima" w Warszawie
22. Zakład Podzespołów Radiowych "Omig" w Warszawie
23. Naukowo-Produkcyjne Centrum Półprzewodników w Warszawie
24. Centrum Naukowo-Produkcyjne Elektroniki Profesjonalnej "Unitra-Radwar" w Warszawie
25. Przedsiębiorstwo Kompletacji i Dostaw Elektroniki Profesjonalnej "Radwar" w Warszawie
26. Centrum Naukowo-Produkcyjne Materiałów Elektronicznych w Warszawie
27. Zakłady Radiowe "Radmor" w Gdyni - Grabówku
28. Centrum Naukowo-Produkcyjne Podzespołów i Urządzeń Elektronicznych "Unitra-Dolam" we Wrocławiu
29. Centrum Naukowo-Produkcyjne Mikroelektroniki Hybrydowej i Rezystorów "Unitra-Telpod" w Krakowie
30. Zakłady Elektronowe "Lamina" w Piasecznie
31. Zakłady Elektronowe "Unitra-Toral" w Toruniu
32. Fabryka Łożysk Tocznych "Prema-Milmet" w Sosnowcu
33. Fabryka Łożysk Tocznych "Iskra" w Kielcach
34. Fabryka Łożysk Tocznych im. M. Buczka w Kraśniku
35. Poznańska Fabryka Łożysk Tocznych w Poznaniu
36. Fabryka Aparatury Elektromedycznej w Łodzi
37. Żywiecka Fabryka Sprzętu Szpitalnego w Żywcu
38. Polskie Zakłady Optyczne w Warszawie
39. Jeleniogórskie Zakłady Optyczne w Jeleniej Górze
40. Przemysłowe Centrum Optyki - w budowie - w Warszawie
41. Zakłady Przemysłu Metalowego "H. Cegielski" w Poznaniu
42. Fabryka Wagonów "Pafawag" we Wrocławiu
43. Chorzowska Wytwórnia Konstrukcji Stalowych "Konstal" w Chorzowie
44. Zaodrzańskie Zakłady Przemysłu Metalowego im. M. Nowotki "Zastal" w Zielonej Górze
45. Fabryka Wagonów "Świdnica" w Świdnicy
46. Zakłady Metalurgiczne "Pomet" w Poznaniu
47. Myszkowskie Zakłady Metalurgiczne "Mystal" w Myszkowie
48. Rybnickie Zakłady Wyrobów Metalowych "Huta Silesia" w Rybniku
49. Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych w Olkuszu
50. Myszkowska Fabryka Naczyń Emaliowanych w Myszkowie
51. Fabryka Nakryć Stołowych "Gerlach" w Drzewicy
52. Zakłady Przemysłu Metalowego w Biłgoraju
53. Odlewnia Żeliwa i Emaliernia "Kamienna" w Skarżysku-Kamiennej
54. Odlewnia Żeliwa "Stąporków" im. Rewolucji 1905 roku w Stąporkowie
55. Koneckie Zakłady Odlewnicze im. Gwardii Ludowej w Końskich
56. Krakowskie Zakłady Armatur w Krakowie
57. Odlewnia Żeliwa "Węgierska Górka" w Węgierskiej Górce
58. Przedsiębiorstwo Dostaw Materiałów Odlewniczych "Pedmo" w Tychach
59. Pomorska Odlewnia i Emaliernia w Grudziądzu
60. Zakłady Metalowe "Predom-Mesko" w Skarżysku-Kamiennej
61. Zakłady Metalowe "Łucznik" im. Gen. Waltera w Radomiu
62. Zakłady Metalowe "Dezamet" w Nowej Dębie
63. Zakłady Rowerowe "Romet" w Bydgoszczy
64. Zakłady Wytwórcze Lamp Elektrycznych "Polam" im. R. Luksemburg w Warszawie
65. Zrzeszenie Przemysłu Ciągnikowego "Ursus" w Warszawie
66. Kombinat "Huta Stalowa Wola" w Stalowej Woli
67. Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi w Lubinie
68. Kombinat Metalurgiczny Huta im. Lenina w Krakowie
69. Kombinat Metalurgiczny Huta Katowice w Dąbrowie Górniczej
70. Kombinat Przemysłu Narzędziowego "Vis" w Warszawie
71. Fabryka Samochodów Małolitrażowych "Polmo" w Bielsku-Białej
72. Fabryka Samochodów Osobowych "Polmo" w Warszawie
73. Jelczańskie Zakłady Samochodowe w Jelczu
74. Sanocka Fabryka Autobusów "Polmo-Autosan" w Sanoku
75. Zakłady Elektrotechniki Motoryzacyjnej w Świdnicy
76. Fabryka Samochodów Dostawczych "Polmo" w Nysie
77. Fabryka Przekładni Samochodowych "Polmo" w Tczewie
78. Fabryka Amortyzatorów "Polmo" w Krośnie
79. Fabryka Mechanizmów Samochodowych "Polmo" w Szczecinie
80. Zakłady Elektrotechniki Motoryzacyjnej "Polmo" w Dusznikach-Zdroju
81. Fabryka Samochodów Rolniczych "Polmo" w Poznaniu
82. Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego "Polmo" w Praszce
83. Fabryka Osprzętu Samochodowego "Polmo" w Łodzi
84. Fabryka Okładzin Ciernych "Polmo" w Markach
85. Fabryka Samochodów Ciężarowych "Polmo" im. F. Dzierżyńskiego w Starachowicach
86. Fabryka Samochodów Ciężarowych "Polmo" im. B. Bieruta w Lublinie
87. Fabryka Samochodów Specjalizowanych "Polmo-SHL" im. St. Staszica w Kielcach
88. Wytwórnia Silników Wysokoprężnych "Andoria" w Andrychowie
89. Zakłady Elektrotechniki Motoryzacyjnej "Zelmot" w Warszawie
90. Bielska Fabryka Maszyn Włókienniczych "Befama" w Bielsku-Białej
91. Dolnośląska Fabryka Maszyn Włókienniczych "Polmatex-Dofama" w Kamiennej Górze
92. Łódzka Fabryka Maszyn Jedwabniczych "Polmatex-Majed" w Łodzi
93. Kombinat Maszyn Włókienniczych "Polmatex-Wifama" w Łodzi
94. Fabryka Maszyn Włókienniczych "Polmatex-Wolma" w Zduńskiej Woli
95. Zakład Hydrauliki Siłowej w Łodzi
96. Zakłady Elektroniczne "Elwro" we Wrocławiu
97. Zakłady Mechaniczno-Precyzyjne "Mera-Błonie" w Błoniu
98. Warszawskie Zakłady Urządzeń Informatyki "Meramat" w Warszawie
99. Zakłady Urządzeń Komputerowych "Mera-Elzab" w Zabrzu
100. Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej "Mera-Pafal" w Świdnicy
101. Krakowska Fabryka Aparatów Pomiarowych "Mera-Kfap" w Krakowie
102. Przedsiębiorstwo Automatyki Przemysłowej "Mera-Pnefal" w Warszawie
103. Zakłady Automatyki "Mera-Polna" w Przemyślu
104. Dolnośląskie Zakłady Metalurgiczne w Nowej Soli
105. Zakłady Urządzeń Technicznych "Zgoda" w Świętochłowicach
106. Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych w Gliwicach
107. Fabryka Maszyn Papierniczych "Fampa" w Jeleniej Górze
108. Przedsiębiorstwo Projektowania i Wyposażania Odlewni "Prodlew" w Warszawie
109. Zakłady Urządzeń Przemysłowych w Nysie
110. Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych w Świdnicy
111. Zakłady Budowy Maszyn i Aparatury im. St. Szadkowskiego w Krakowie
112. Zakłady Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej "Chemar" w Kielcach
113. Warszawska Fabryka Pomp im. Al. Kowalskiego w Warszawie
114. Kielecka Fabryka Pomp "Białogon" w Kielcach
115. Wytwórnia Urządzeń Chłodniczych "Dębica" w Dębicy
116. Przedsiębiorstwo Projektowania i Dostaw Kompletnych Obiektów Przemysłowych "Chemadex" w Warszawie
117. Bydgoska Fabryka Urządzeń Chłodniczych w Bydgoszczy
118. Zakłady Kineskopowe "Unitra-Polkolor" w Piasecznie
119. Warszawskie Zakłady Telewizyjne "Unitra-WZT" w Warszawie
120. Zakłady Radiowe im. M. Kasprzaka w Warszawie
121. Zakłady Radiowe "Unitra-Eltra" w Bydgoszczy
122. Łódzkie Zakłady Radiowe w Łodzi
123. Zakłady Radiowe "Diora" w Dzierżoniowie
124. Zakłady Wytwórcze Magnetofonów "Unitra-Lubartów" w Lubartowie
125. Gdańskie Zakłady Elektroniczne "Unimor" w Gdańsku
126. Biuro Projektowe Przemysłu Elektronicznego "Unitra-Unipro" w Warszawie
127. Krakowska Fabryka Kabli i Maszyn Kablowych w Krakowie
128. Bydgoska Fabryka Kabli im. gen. K. Świerczewskiego w Bydgoszczy
129. Zakłady Mechaniczne "PZL-Wola" im. Marcelego Nowotki w Warszawie
130. Warszawskie Zakłady Mechaniczne "PZL-WZM" w Warszawie
131. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Warszawa II" w Warszawie
132. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Kalisz" w Kaliszu
133. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Kraków" w Krakowie
134. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Krosno" w Krośnie
135. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Poznań" w Poznaniu
136. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Gorzyce" w Gorzycach
137. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Świdnik" w Świdniku
138. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Rzeszów" w Rzeszowie
139. Wytwórnia Filtrów "PZL-Sędziszów" w Sędziszowie
140. Wytwórnia Łożysk Ślizgowych "PZL-Bimet" w Gdańsku-Oliwie
141. Wytwórnia Uszczelek "PZL-Morpak" w Gdańsku-Wrzeszczu
142. Wytwórnia Sprzętu Mechanicznego "PZL-Krotoszyn" w Krotoszynie
143. Kombinat Typowych Elementów Hydrauliki Siłowej "PZL-Hydral" we Wrocławiu
144. Fabryka Maszyn Budowlanych "Bumar-Mrągowo" w Mrągowie
145. Kombinat Urządzeń Mechanicznych "Bumar-Łabędy" w Gliwicach
146. Fabryka Maszyn Budowlanych i Lokomotyw im. F. Dzierżyńskiego "Bumar-Fablok" w Chorzowie
147. Fabryka Maszyn Budowlanych "Bumar-Koszalin" w Koszalinie
148. Zakład Maszyn Budowlanych "Bumar-Proma" w Ostrówku Węgrowskim
149. Fabryka Maszyn Budowlanych "Bumar-Famaba" w Głogowie
150. Zakłady Aparatury Elektrycznej "Ema-Elester" w Łodzi
151. Pomorskie Zakłady Aparatury Elektrycznej "Ema-Apator" w Toruniu
152. Zakład Maszyn Elektrycznych "Ema-Indukta" w Bielsku-Białej
153. Zakłady Elektromaszynowe "Ema-Celma" w Cieszynie
154. Fabryka Podzespołów Elektrotechnicznych "Ema-Elektrocarbon" w Tarnowskich Górach
155. Fabryka Aparatów Elektrycznych "Ema-Apena" w Bielsku-Białej
156. Dolnośląskie Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej "Ema-Fael" w Ząbkowicach
157. Zjednoczone Zakłady Elektrochemiczne "Ema-Centra" w Poznaniu
158. Zakłady Akumulatorów "Ema-Zap" w Piastowie
159. Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet" w Brzegu
160. Warmińska Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet-Warfama" w Dobrym Mieście
161. Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet-Unia" w Grudziądzu
162. Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet-Inofama" w Inowrocławiu
163. Zakłady Kuziennicze i Maszyn Rolniczych "Agromet" w Jaworze
164. Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet-Kraj" w Kutnie
165. Kombinat Maszyn Rolniczych "Agromet" w Lublinie
166. Fabryka Maszyn Żniwnych im. M. Nowotki "Agromet" w Płocku
167. Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet-Rofama" w Rogoźnie
168. Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet-Famarol" w Słupsku
169. Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet" w Strzelcach Opolskich
170. Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet-Archimedes" we Wrocławiu
171. Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet-Pilmet" we Wrocławiu
172. Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet" w Czarnej Białostockiej
173. Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet-Dolzamet" w Chojnowie
174. Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Przemysłu Maszyn Rolniczych "Agromet-Projekt" w Poznaniu
175. Fabryka Maszyn i Urządzeń Pakujących "Spomasz" w Gnieźnie
176. Zakład Wytwórczy Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego "Spomasz" w Olsztynie
177. Pleszewska Fabryka Armatury Przemysłu Spożywczego "Spomasz" w Pleszewie
178. Poznańska Fabryka Maszyn Pakujących "Spomasz" w Poznaniu
179. Wrocławska Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego "Spomasz" we Wrocławiu
180. Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego "Spomasz" we Wronkach
181. Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego "Spomasz" w Żarach
182. Fabryka Maszyn i Urządzeń Gastronomicznych "Kromet-Spomasz" w Krośnie Odrzańskim
183. Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego "Spomasz" w Kańczudze
184. Fabryka Aparatury Mleczarskiej "Spomasz" w Warszawie
185. Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego "Spomasz" w Bełżycach
186. Bydgoska Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego "Spomasz" w Bydgoszczy
187. Toruńskie Zakłady Urządzeń Młyńskich "Spomasz" w Toruniu
188. Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego "Spomasz" w Żninie
189. Lubelskie Fabryki Wag "Spomasz" w Lublinie
190. Zakłady Aparatury Spawalniczej "Aspa" im. Komuny Paryskiej we Wrocławiu
191. Huta "Małapanew" w Ozimku
192. Huta "Zabrze" w Zabrzu
193. Huta "Zygmunt" w Bytomiu
194. Zakłady Mechaniczne "Zamet" w Tarnowskich Górach
195. Kombinat Budowy Maszyn "Częstochowa" w Kłobucku
196. Biuro Projektów i Kompletacji Dostaw Maszyn i Urządzeń Hutniczych "Hutmaszprojekt-Hapeko" w Katowicach
197. Huta im. Bieruta w Częstochowie
198. Huta "Pokój" w Rudzie Śląskiej
199. Huta im. Nowotki w Ostrowcu Świętokrzyskim
200. Huta "Kościuszko" w Chorzowie
201. Huta "Florian" w Świętochłowicach
202. Huta "Bobrek" w Bytomiu
203. Huta "Jedność" w Siemianowicach Śląskich
204. Huta "Zawiercie" w Zawierciu
205. Huta "Łabędy" w Gliwicach
206. Huta im. M. Buczka w Sosnowcu
207. Huta im. E. Cedlera w Sosnowcu
208. Huta "Batory" w Chorzowie-Batorym
209. Huta "Baildon" w Katowicach
210. Huta "1-go Maja" w Gliwicach
211. Huta "Ferrum" w Katowicach
212. Huta "Łaziska" w Łaziskach Górnych
213. Huta "Siechnice" w Siechnicach
214. Huta "Szczecin" w Szczecinie-Glinkach
215. Huta "Warszawa" w Warszawie
216. Huta im. gen. K. Świerczewskiego w Zawadzkiem
217. Kombinat Koksochemiczny "Zabrze" w Zabrzu
218. Zakłady Koksownicze "Wałbrzych" w Wałbrzychu
219. Zakłady Elektrod Węglowych im. 1 Maja "Racibórz" w Raciborzu
220. Sądeckie Zakłady Elektrowęglowe w Nowym Sączu
221. Huta Cynku "Miasteczko Śląskie" w Tarnowskich Górach
222. Huta Metali Nieżelaznych "Szopienice" w Katowicach
223. Huta "Będzin" w Będzinie
224. Huta Aluminium "Konin" w Koninie
225. Zakłady Metalurgiczne w Skawinie
226. Walcownia Metali "Dziedzice" im. F. Dzierżyńskiego w Czechowicach-Dziedzicach
227. Walcownia Metali "Łabędy" w Gliwicach
228. Walcownia Metali "Warszawa" w Warszawie
229. Zakłady Górniczo-Hutnicze "Orzeł Biały" w Piekarach Śląskich
230. Zakłady Górniczo-Hutnicze "Bolesław" w Bukownie
231. Zakłady Górnicze "Trzebionka" w Trzebini
232. Zakłady Metalurgiczne "Trzebinia" w Trzebini
233. Zakłady Hutniczo-Przetwórcze Metali Nieżelaznych "Hutmen" we Wrocławiu
234. Zakłady Metali Lekkich "Kęty" w Kętach
235. Biuro Projektów Przemysłu Metali Nieżelaznych "Bipromet" w Katowicach
236. Biuro Projektów Przemysłu Hutniczego "Biprohut" w Gliwicach
237. Biuro Projektów Przemysłu Koksochemicznego "Koksoprojekt" w Zabrzu
238. Biuro Studiów i Projektowania Rozwoju Hutnictwa i Przemysłu Maszynowego "Promasz" w Warszawie
239. Biuro Studiów i Projektowania Hutnictwa "Biprostal" w Krakowie
240. Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Specjalnych "Bipromasz" w Warszawie
241. Odlewnia Żeliwa Ciągliwego w Drawskim Młynie
242. Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet" w Kunowie
243. Fabryka Maszyn Żniwnych "Agromet" w Poznaniu
244. Zakłady Metalurgiczne Przemysłu Maszyn Rolniczych "Agromet" w Poznaniu
245. Fabryka Kabli im. M. Buczka w Ożarowie Mazowieckim
246. Fabryka Przewodów Energetycznych w Będzinie
247. Zakłady Elektrotechniki Motoryzacyjnej "Polmo" w Rzeszowie
248. Zakłady Zmechanizowanego Sprzętu Domowego "Polar" we Wrocławiu
249. Zakłady Zmechanizowanego Sprzętu Domowego "Eda" w Poniatowej
250. Zakłady Zmechanizowanego Sprzętu Domowego "Predom-Zelmer" w Rzeszowie
251. Fabryka Wtryskarek "Ponar-Żywiec" w Żywcu
252. Zakłady Cynkowe "Silesia" w Katowicach
253. Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego w Brodnicy
254. Zakłady Koparek i Hydrauliki "Bumar-Waryński" w Warszawie
255. Fabryka Maszyn Budowlanych "Bumar-Fadroma" we Wrocławiu
256. Zakłady Urządzeń Galwanicznych i Lakierniczych "Techma-Zugil" w Wieluniu
257. Przedsiębiorstwo Remontowe Urządzeń Koksowniczych "Koksorem" w Knurowie
258. Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Hutnictwa w Gliwicach
259. Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Hutnictwa Nr 2 w Częstochowie
260. Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Rud w Bytomiu
261. Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Rud w Częstochowie
262. Przedsiębiorstwo Remontowo-Montażowe Przemysłu Okrętowego "Budimor" w Gdańsku
263. Przedsiębiorstwo Remontowo-Montażowe Przemysłu Taboru Kolejowego "Taskomont" w Poznaniu
264. Przedsiębiorstwo Modernizacji Przemysłu Maszynowego "Techma-Wieluń" w Wieluniu
265. Przedsiębiorstwo Modernizacji Przemysłu Maszynowego "Techma-Lublin" w Lublinie
266. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa Hutniczego w Częstochowie
267. Przedsiębiorstwo Realizacji Kompletnych Obiektów Przemysłowych "Kombex" w Częstochowie
268. Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Przemysłu Budowy Urządzeń Chemicznych "Chemadin" w Kielcach
269. Zakłady Doświadczalno-Produkcyjne "Techmor" w Gdańsku
270. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL Warszawa-Okęcie" w Warszawie
271. Fabryka Urządzeń Mechanicznych "Wykromet" w Częstochowie
272. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne "Ema-Belma" w Bydgoszczy
273. Pieszycka Fabryka Wyrobów Precyzyjnych "Predom-Premet" w Pieszycach
274. Dolnośląska Fabryka Krosien "Polmatex-Defka" w Dzierżoniowie
275. Lubuska Fabryka Zgrzeblarek Bawełnianych "Polmatex-Falubaz" w Zielonej Górze
276. Fabryka Pierścieni Tłokowych "Fapit" w Łodzi
277. Zakład Silników Elektrycznych Małej Mocy "Ema-Silma" w Sosnowcu
278. Fabryka Silników Elektrycznych "Ema-Tamel" w Tarnowie
279. Zakłady Automatyki Przemysłowej "Mera-Zap" w Ostrowie Wielkopolskim
280. Fabryka Obrabiarek Specjalnych "Ponar-Wiepofama" im. Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu
281. Kombinat Gospodarki Parkiem Obrabiarkowym "Ponar-Remo" w Warszawie
282. Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych "Ponar-Avia" w Warszawie
283. Fabryka Obrabiarek Ciężkich "Ponar-Zawiercie" w Zawierciu
284. Dąbrowska Fabryka Obrabiarek "Ponar-Defum" im. St. Krzynówka w Dąbrowie Górniczej
285. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Mielec" w Mielcu-Cyrance.
III. Przedsiębiorstwa przemysłu chemicznego i lekkiego
1. Mazowieckie Zakłady Rafineryjne i Petrochemiczne w Płocku
2. Zakłady Chemiczne "Oświęcim" w Oświęcimiu
3. Zakłady Azotowe im. F. Dzierżyńskiego w Tarnowie
4. Zakłady Azotowe "Puławy" w Puławach
5. Zakłady Azotowe "Kędzierzyn" w Kędzierzynie-Koźlu
6. Gdańskie Zakłady Rafineryjne w Gdańsku
7. Zakłady Azotowe "Włocławek" we Włocławku
8. Zakłady Chemiczne "Blachownia" w Kędzierzynie-Koźlu
9. Zakłady Azotowe im. Pawła Findera w Chorzowie
10. Śląskie Zakłady Rafineryjne im. L. Waryńskiego w Czechowicach-Dziedzicach
11. Rafineria Nafty "Trzebinia" w Trzebini
12. Podkarpackie Zakłady Rafineryjne im. I. Łukasiewicza w Jaśle
13. Rafineria Nafty "Jedlicze" w Jedliczach
14. Rafineria Nafty "Glinik" w Gliniku
15. Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Remontowe Przemysłu Chemicznego "Naftobudowa" w Krakowie
16. Kopalnia i Zakłady Przetwórcze Siarki "Siarkopol" w Tarnobrzegu
17. Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Górnictwa Surowców Chemicznych "Hydrokop" w Krakowie
18. Kopalnia Siarki "Siarkopol" w Grzybowie
19. Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Handlowe "Siarkopol" w Gdańsku
20. Kopalnia Siarki "Basznia" w Smolince Górnej
21. Inowrocławskie Kopalnie Soli im. B. Krupińskiego w Inowrocławiu
22. Kopalnia Soli "Kłodawa" w Kłodawie
23. Krakowskie Zakłady Sodowe w Krakowie
24. Inowrocławskie Zakłady Chemiczne w Inowrocławiu
25. Janikowskie Zakłady Sodowe w Janikowie
26. Zakłady Chemiczne "Alwernia" w Alwerni
27. Toruńskie Zakłady Przemysłu Nieorganicznego "Polchem" w Toruniu
28. Wrocławskie Zakłady Przemysłu Nieorganicznego we Wrocławiu
29. Zakłady Chemiczne "Police" w Policach
30. Poznańskie Zakłady Nawozów Fosforowych w Luboniu
31. Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych w Gdańsku
32. Przedsiębiorstwo Robót Montażowych Przemysłu Nieorganicznego "Montokwas" w Katowicach
33. Zakłady Chemiczne "Organika-Zachem" w Bydgoszczy
34. Zakłady Chemiczne "Organika-Sarzyna" w Nowej Sarzynie
35. Zakłady Chemiczne "Organika-Azot" w Jaworznie
36. Zakłady Przemysłu Barwników "Organika-Boruta" w Zgierzu
37. Nadodrzańskie Zakłady Przemysłu Organicznego "Organika-Rokita" w Brzegu Dolnym
38. Zakłady Tworzyw Sztucznych "Krywałd-Erg" w Knurowie
39. Zakłady Tworzyw Sztucznych "Nitron-Erg" w Krupskim Młynie
40. Zakłady Tworzyw Sztucznych "Boryszew-Erg" w Sochaczewie
41. Zakłady Tworzyw Sztucznych "Gamrat-Erg" w Jaśle
42. Zakłady Tworzyw Sztucznych "Erg" w Gliwicach
43. Zakłady Tworzyw Sztucznych "Erg" w Wąbrzeźnie
44. Zakłady Tworzyw Sztucznych "Ząbkowice-Erg" w Dąbrowie Górniczej
45. Zakłady Tworzyw Sztucznych "Erg" w Pustkowie
46. Zakłady Tworzyw Sztucznych i Farb "Pronit" im. Bohaterów Studzianek w Pionkach
47. Radomska Fabryka Farb i Lakierów "Raffil" w Radomiu
48. Dębicka Fabryka Farb i Lakierów "Polifarb" w Dębicy
49. Zakłady Tworzyw i Farb w Złotym Stoku
50. Zakłady Farb "Polifarb" we Włocławku
51. Wrocławska Fabryka Farb i Lakierów "Polifarb" we Wrocławiu
52. Zakłady Farb "Polifarb-Oliwa" w Gdyni
53. Cieszyńska Fabryka Farb i Lakierów "Polifarb" w Cieszynie
54. Pilawskie Zakłady Farb i Lakierów "Polifarb" w Pilawie
55. Zakład Farb Graficznych w Warszawie
56. Zakłady Chemiczne "Hajduki" w Chorzowie
57. Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Przemysłu Chemicznego "Budoerg" w Bytomiu
58. Zakłady Włókien Chemicznych "Chemitex-Wostom" w Tomaszowie Mazowieckim
59. Zakłady Włókien Chemicznych "Anilana" w Łodzi
60. Zakłady Włókien Chemicznych "Stilon" w Gorzowie Wielkopolskim
61. Zakłady Włókien Chemicznych "Elana" w Toruniu
62. Przedsiębiorstwo Modernizacji i Remontów Przemysłu Włókien Chemicznych "Chemitex" w Jeleniej Górze
63. Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" w Tarchominie
64. Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" w Pabianicach
65. Starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" w Starogardzie Gdańskim
66. Jeleniogórskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" w Jeleniej Górze
67. Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" w Warszawie
68. Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" w Kutnie
69. Poznańskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" w Poznaniu
70. Poznańskie Zakłady Opon Samochodowych "Stomil" w Poznaniu
71. Dębickie Zakłady Opon Samochodowych "Stomil" w Dębicy
72. Olsztyńskie Zakłady Opon Samochodowych "Stomil" w Olsztynie
73. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego "Stomil" w Bydgoszczy
74. Wolbromskie Zakłady Przemysłu Gumowego "Stomil" w Wolbromiu
75. Sanockie Zakłady Przemysłu Gumowego "Stomil" w Sanoku
76. Krakowskie Zakłady Przemysłu Gumowego "Stomil" w Krakowie
77. Łódzkie Zakłady Przemysłu Gumowego "Stomil" w Łodzi
78. Grudziądzkie Zakłady Przemysłu Gumowego "Stomil" w Grudziądzu
79. Zakłady Tkanin Technicznych "Stomil" w Zawierciu
80. Zakłady Urządzeń Chemicznych "Metalchem" w Kędzierzynie-Koźlu
81. Zakłady Urządzeń Chemicznych "Metalchem" w Toruniu
82. Zakłady Aparatury Chemicznej "Metalchem" w Opolu
83. Zakłady Urządzeń Chemicznych "Metalchem" w Kościanie
84. Zakłady Produkcji Metalowej "Metalchem" w Annopolu
85. Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe "Budochem" w Radomiu
86. Przedsiębiorstwo Robót Montażowych "Chemomontaż" w Pionkach
87. Przedsiębiorstwo Projektów i Realizacji Inwestycji Przemysłu Chemicznego w Warszawie
88. Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych CPN "Przyjaźń" w Płocku
89. Zjednoczone Zakłady Gazów Technicznych "Polgaz" w Gliwicach
90. Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Handlowe "Polskie Odczynniki Chemiczne" w Gliwicach
91. Łódzkie Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Obrońców Pokoju w Łodzi
92. Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Juliana Marchlewskiego "Poltex" w Łodzi
93. Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Feliksa Dzierżyńskiego "Eskimo" w Łodzi
94. Widzewskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego "1-go Maja" w Łodzi
95. Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Armii Ludowej "Alba" w Łodzi
96. Pabianickie Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Bojowników Rewolucji 1905 roku "Pamotex" w Pabianicach
97. Zakłady Przemysłu Bawełnianego "Zwoltex" w Zduńskiej Woli
98. Łomżyńskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego "Narew" w Łomży
99. Zambrowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Rewolucji Październikowej w Zambrowie
100. Białostockie Zakłady Przemysłu Bawełnianego "Fasty" w Białymstoku
101. Andrychowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego "Andropol" w Andrychowie
102. Częstochowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Z. Modzelewskiego "Ceba" w Częstochowie
103. Bielawskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. II Armii Wojska Polskiego "Bielbaw" w Bielawie
104. Bielawskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Dąbrowszczaków "Bieltex" w Bielawie
105. Zakłady Przemysłu Wełnianego im. Norberta Barlickiego "Norbelana" w Łodzi
106. Zakłady Przemysłu Wełnianego im. Józefa Niedzielskiego "Textilpol" w Łodzi
107. Przędzalnia Czesankowa im. Gwardii Ludowej "Polmerino" w Łodzi
108. Przędzalnia Czesankowa "Arelan" w Łodzi
109. Przędzalnia Czesankowa Anilany "Polanil" w Łodzi
110. Mazowieckie Zakłady Przemysłu Wełnianego "Mazovia" w Tomaszowie Mazowieckim
111. Zakłady Przemysłu Wełnianego im. Marcelego Nowotki "Tomtex" w Tomaszowie Mazowieckim
112. Toruńska Przędzalnia Czesankowa "Merinotex" w Toruniu
113. Zakłady Przemysłu Wełnianego "Bawelana" w Bielsku-Białej
114. Zakłady Przemysłu Wełnianego im. Józefa Kluski "Merilana" w Bielsku-Białej
115. Zakłady Przemysłu Wełnianego im. Józefa Niedzielskiego "Welux" w Bielsku-Białej
116. Zakłady Przemysłu Wełnianego im. Józefa Magi "Bielska Dzianina" w Bielsku-Białej
117. Przędzalnia Czesankowa im. Hanki Sawickiej "Weldoro" w Bielsku-Białej
118. Przędzalnia Czesankowa im. Marii Koszutskiej "Elanex" w Częstochowie
119. Przędzalnia Czesankowa "Wełnopol" w Częstochowie
120. Przędzalnia Czesankowa im. A. Kowalczyka "Intertex" w Sosnowcu
121. Sosnowiecka Przędzalnia Czesankowa "Politex" w Sosnowcu
122. Jeleniogórska Przędzalnia Czesankowa "Anilux" w Jeleniej Górze
123. Zakłady Przemysłu Wełnianego "Polska Wełna" w Zielonej Górze
124. Zakłady Przemysłu Lniarskiego im. Rewolucji 1905 roku "Żyrardów" w Żyrardowie
125. Bielskie Zakłady Przemysłu Lniarskiego "Lenko" w Bielsku-Białej
126. Częstochowskie Zakłady Przemysłu Lniarskiego "Stradom" w Częstochowie
127. Nowosolska Fabryka Nici "Odra" w Nowej Soli
128. Zakłady Przemysłu Lniarskiego im. Ludwika Waryńskiego "Krosnolen" w Krośnie n. Wisłokiem
129. Zakłady Przemysłu Lniarskiego "Cemela" w Wałbrzychu
130. Śląskie Zakłady Przemysłu Lniarskiego "Lentex" w Lublińcu
131. Północne Zakłady Przemysłu Lniarskiego "Lenpol" w Szczytnie
132. Widzewska Fabryka Nici im. Hanny Sawickiej "Ariadna" w Łodzi
133. Zakłady Przemysłu Jedwabniczego "Pierwsza" w Łodzi
134. Zakłady Przemysłu Jedwabniczego im. gen. Waleriana Wróblewskiego "Ortal" w Łodzi
135. Zakłady Przemysłu Jedwabniczego "Silwana" w Gorzowie Wielkopolskim
136. Fabryka Wyrobów Runowych "Runotex" w Kaliszu
137. Żyrardowskie Zakłady Tkanin Technicznych im. M. Kasprzaka w Żyrardowie
138. Zakłady Tkanin Technicznych "Eskord" w Iłowie Żagańskiej
139. Pabianickie Zakłady Tkanin Technicznych w Pabianicach
140. Olsztyńskie Zakłady Sieci Rybackich w Korszach
141. Bielskie Zakłady Lin i Pasów "Bezalin" w Bielsku-Białej
142. Zakłady Konfekcji Technicznej "Gumownia" w Trzebini
143. Zakłady Sprzętu Technicznego i Turystycznego w Legionowie
144. Lubawskie Zakłady Konfekcji Technicznej w Lubawie
145. Zakłady Konfekcji Technicznej "Polnam" w Częstochowie
146. Pabianickie Zakłady Środków Opatrunkowych w Pabianicach
147. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu
148. Czechowickie Zakłady Materiałów Opatrunkowych w Czechowicach-Dziedzicach
149. Zakłady Wyrobów Powlekanych "Sanwil" w Przemyślu
150. Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego "Olimpia" w Łodzi
151. Zakłady Tekstylno-Konfekcyjne "Teofilów" w Łodzi
152. Zakłady Przemysłu Pończoszniczego "Feniks" w Łodzi
153. Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego "Bistona" w Łodzi
154. Zakłady Przemysłu Pończoszniczego "Sandra" w Aleksandrowie Łódzkim
155. Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego "Sigmatex" w Piotrkowie Trybunalskim
156. Wrocławska Przędzalnia Czesankowa "Wel-Tex" we Wrocławiu
157. Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Rafino" w Wałbrzychu
158. Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Modus" w Bydgoszczy
159. Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Confex" w Jeleniej Górze
160. Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Emfor" w Łodzi
161. Zakłady Przemysłu Odzieżowego im. dra A. Próchnika w Łodzi
162. Zjednoczone Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Wólczanka" w Łodzi
163. Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Cora" w Warszawie
164. Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Poldres" w Żyrardowie
165. Południowe Zakłady Przemysłu Skórzanego "Chełmek" w Chełmku
166. Radomskie Zakłady Przemysłu Skórzanego "Radoskór" w Radomiu
167. Łódzkie Zakłady Przemysłu Skórzanego "Skogar" w Łodzi
168. Zakłady Wyrobów Skórzanych "Tomskór" w Tomaszowie Mazowieckim
169. Lubelskie Zakłady Przemysłu Skórzanego im. M. Buczka w Lublinie
170. Pomorskie Zakłady Przemysłu Skórzanego "Kobra" w Bydgoszczy
171. Śląskie Zakłady Przemysłu Skórzanego "Otmęt" w Krapkowicach
172. Nowotarskie Zakłady Przemysłu Skórzanego "Podhale" w Nowym Targu
173. Północne Zakłady Przemysłu Skórzanego "Alka" w Słupsku
174. Warszawskie Zakłady Przemysłu Skórzanego "Syrena" w Warszawie
175. Nadbużańskie Zakłady Garbarskie we Włodawie
176. Skarżyskie Zakłady Obuwia w Skarżysku-Kamiennej
177. Chełmskie Zakłady Obuwia im. PKWN w Chełmie
178. Łukowskie Zakłady Przemysłu Skórzanego "Łukbut" w Łukowie
179. Zakłady Artykułów Technicznych "Artech" w Łodzi
180. Cieszyńska Fabryka Zamków Błyskawicznych "Zampol" w Cieszynie
181. Zakłady Igieł i Części do Maszyn Dziewiarskich "Famid" w Łodzi
182. Łódzkie Zakłady Prototypów i Urządzeń Przemysłu Lekkiego "Protomet" w Łodzi
183. Zakłady Urządzeń Technicznych Przemysłu Lekkiego "Uniprot" w Łodzi
184. Fabryka Części do Maszyn Włókienniczych i Odlewnia Metali "Kalimet" w Kaliszu
185. Zespół Zakładów Płytek Ceramicznych "Opoczno" w Opocznie
186. Chodzieskie Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży
187. Krośnieńskie Huty Szkła w Krośnie
188. Huta Szkła "Ujście" w Ujściu
189. Huta Szkła Okiennego "Sandomierz" w Sandomierzu
190. Huta Szkła im. S. Paplińskiego w Wołominie
191. Zakłady Maszyn Chemicznych "Metalchem" w Gliwicach
192. Zakłady Maszyn Chemicznych "Metalchem" w Poznaniu
193. Zakłady Automatyki Chemicznej "Metalchem" w Gliwicach
194. Huta Szkła Okiennego "Kunice" w Żarach
195. Zakłady Tworzyw Sztucznych "Erg" w Tychach
196. Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Bytom" w Bytomiu
197. Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Vistula" w Krakowie
198. Piastowskie Zakłady Przemysłu Gumowego "Stomil" w Piastowie
199. Zakłady Wyrobów Obiciowych "Vera" w Łodzi
200. Zakład Farb Graficznych "Atra" w Toruniu.
IV. Przedsiębiorstwa budownictwa i przemysłu materiałów budowlanych
1. Kombinat Budowlany w Bytomiu
2. Kombinat Budowlany w Chorzowie
3. Kombinat Budowlany w Gliwicach
4. Kombinat Budowlany w Katowicach
5. Kombinat Budownictwa Ogólnego "ROW" w Rybniku
6. Kombinat Budownictwa Ogólnego "Zagłębie" w Sosnowcu
7. Kombinat Budownictwa Ogólnego "GOP-Południe" w Tychach
8. Gliwicki Kombinat Inżynierii Miejskiej w Gliwicach
9. Katowicki Kombinat Inżynierii Miejskiej w Katowicach
10. Sosnowieckie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych w Sosnowcu
11. Chrzanowskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Chrzanowie
12. Przedsiębiorstwo Robót Wykończeniowych "Radostal-7" w Krakowie
13. Raciborskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Raciborzu
14. Bytomskie Przedsiębiorstwo Robót Elewacyjnych w Bytomiu
15. Gliwickie Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych w Gliwicach
16. Gliwickie Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych Budownictwa Miejskiego w Gliwicach
17. Katowickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami Budownictwa Miejskiego w Katowicach
18. Katowickie Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych Budownictwa Miejskiego w Katowicach
19. Chorzowskie Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Budowlanych w Chorzowie
20. Rzeszowskie Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych w Rzeszowie
21. Rzeszowskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych w Rzeszowie
22. Rzeszowskie Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych w Rzeszowie
23. Kombinat Budownictwa Miejskiego "Warszawa-Północ" w Warszawie
24. Kombinat Budownictwa Miejskiego "Warszawa-Śródmieście" w Warszawie
25. Kombinat Budownictwa Miejskiego "Warszawa-Południe" w Warszawie
26. Kombinat Budownictwa Miejskiego "Warszawa-Wschód" w Warszawie
27. Kombinat Budownictwa Miejskiego "Warszawa-Zachód" w Warszawie
28. Mazowiecki Kombinat Budowlany w Legionowie
29. Mazowieckie Przedsiębiorstwo Budownictwa Uprzemysłowionego w Pruszkowie
30. Kombinat Instalacji Sanitarnych Budownictwa Warszawa w Warszawie
31. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa w Warszawie
32. Przedsiębiorstwo Robót Elewacyjnych Budownictwa Warszawa w Warszawie
33. Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Inżynieria" w Warszawie
34. Przedsiębiorstwo Robót Zmechanizowanych i Gospodarki Maszynami w Kielcach
35. Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych Budownictwa Warszawa w Warszawie
36. Warszawskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego "Dźwigar" w Warszawie
37. Kombinat Budownictwa Ogólnego "Beskid" w Bielsku-Białej
38. Bydgoski Kombinat Budowlany "Wschód" w Bydgoszczy
39. Bydgoskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego w Bydgoszczy
40. Bydgoskie Przedsiębiorstwo Instalacyjne w Bydgoszczy
41. Kombinat Budowlany w Gdyni
42. Gdański Kombinat Budowy Domów w Gdańsku
43. Kombinat Budownictwa Miejskiego w Kielcach
44. Kombinat Budowlany w Kielcach
45. Kombinat Budownictwa Mieszkaniowego w Krakowie
46. Kombinat Budownictwa Mieszkaniowego "Zachód" w Krakowie
47. Krośnieński Kombinat Budowlany w Krośnie
48. Legnickie Przedsiębiorstwo Budowlane w Legnicy
49. Kombinat Budowlany w Lublinie
50. Łódzki Kombinat Budowlany "Śródmieście" w Łodzi
51. Łódzki Kombinat Budowlany "Północ" w Łodzi
52. Łódzki Kombinat Budowlany "Wschód" w Łodzi
53. Łódzki Kombinat Budowlany "Południe" w Łodzi
54. Łódzki Kombinat Budowlany "Zachód" w Łodzi
55. Opolskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Opolu
56. Płocki Kombinat Budowlany w Płocku
57. Poznański Kombinat Budowlany w Poznaniu
58. Kombinat Budowlany "Poznań-Centrum" w Poznaniu
59. Kombinat Budowlany "Poznań-Północ" w Poznaniu
60. Kombinat Budowlany "Poznań-Wschód" w Poznaniu
61. Kombinat Budowlany w Radomiu
62. Radomskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Radomiu
63. Kombinat Budownictwa Ogólnego w Szczecinie
64. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Nr 2 w Szczecinie
65. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Nr 3 w Szczecinie
66. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych w Szczecinie
67. Nadodrzańskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego w Szczecinie
68. Stargardzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego w Stargardzie Szczecińskim
69. Kombinat Budowlany w Toruniu
70. Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Wałbrzychu
71. Wrocławski Kombinat Budowlany we Wrocławiu
72. Przedsiębiorstwo Budownictwa Uprzemysłowionego we Wrocławiu
73. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane we Wrocławiu
74. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "Północ" we Wrocławiu
75. Białostockie Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych w Białymstoku
76. Białostockie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych w Białymstoku
77. Przedsiębiorstwo Budowy Obiektów Użyteczności Publicznej "Budopol-Bydgoszcz" w Bydgoszczy
78. Przedsiębiorstwo Budowy Obiektów Użyteczności Publicznej "Budopol-Poznań" w Poznaniu
79. Bydgoskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Bydgoszczy
80. Poznańskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 1 w Poznaniu
81. Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Kujawy" w Brzeziu k. Włocławka
82. Poznańskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa Przemysłowego "Hydrobudowa" w Poznaniu
83. Poznańskie Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych w Poznaniu
84. Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa Przemysłowego "Hydrobudowa" we Włocławku
85. Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Katowicach
86. Opolskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 1 w Opolu
87. Katowickie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa Przemysłowego "Hydrobudowa-Śląsk-1" w Katowicach
88. Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Bielsku-Białej
89. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych w Tychach
90. Częstochowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Częstochowie
91. Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Budostal 1" w Krakowie
92. Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Budostal 2" w Krakowie
93. Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Budostal 4" w Dąbrowie Górniczej
94. Warszawskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Kablobeton" w Warszawie
95. Warszawskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Żelbet" w Warszawie
96. Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa Przemysłowego "Hydrocentrum" w Warszawie
97. Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Petrobudowa" w Płocku
98. Łódzkie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Łodzi
99. Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Chemobudowa-Kraków" w Krakowie
100. Rzeszowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Rzeszowie
101. Tarnobrzeskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Tarnobrzegu
102. Kieleckie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Kielcach
103. Nowohuckie Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych "Montin" w Krakowie
104. Przedsiębiorstwo Zmechanizowanych Robót Inżynieryjnych w Krakowie
105. Gdańskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Gdańsku
106. Gdyńskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Gdyni
107. Lubelskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Lublinie
108. Białostockie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Białymstoku
109. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa Przemysłowego w Białymstoku
110. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 1 we Wrocławiu
111. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych we Wrocławiu
112. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Szczecinie
113. Zielonogórskie Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych w Zielonej Górze
114. Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych "Instal" w Katowicach
115. Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych "Instal" w Rzeszowie
116. Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych "Instal" w Warszawie
117. Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych "Instal" w Szczecinie
118. Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych "Instal" w Krakowie
119. Przedsiębiorstwo Robót Termoizolacyjnych i Antykorozyjnych "Izokor-Instal" w Płocku
120. Przedsiębiorstwo Produkcji i Montażu Urządzeń Elektrycznych Budownictwa "Elektromontaż" w Warszawie
121. Przedsiębiorstwo Produkcji i Montażu Urządzeń Elektrycznych Budownictwa "Elektromontaż" Nr 3 w Katowicach
122. Przedsiębiorstwo Produkcji i Montażu Urządzeń Elektrycznych Budownictwa "Elektromontaż" Nr 1 w Krakowie
123. Przedsiębiorstwo Produkcji i Montażu Urządzeń Elektrycznych Budownictwa "Elektromontaż" Nr 2 w Krakowie
124. Przedsiębiorstwo Produkcji i Montażu Urządzeń Elektrycznych Budownictwa "Elektromontaż" w Poznaniu
125. Przedsiębiorstwo Produkcji i Montażu Urządzeń Elektrycznych Budownictwa "Elektromontaż" w Bydgoszczy
126. Warszawskie Przedsiębiorstwo Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Przemysłowych "Mostostal" w Warszawie
127. Będzińskie Przedsiębiorstwo Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Przemysłowych "Mostostal" w Będzinie
128. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Konstrukcji Stalowych, Urządzeń Przemysłowych i Chłodniczych "Mostostal" we Wrocławiu
129. Śląskie Przedsiębiorstwo Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Przemysłowych "Mostostal" w Zabrzu
130. Krakowskie Przedsiębiorstwo Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Przemysłowych "Mostostal" w Krakowie
131. Gdańskie Przedsiębiorstwo Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Przemysłowych "Mostostal" w Gdańsku
132. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowy Pieców Przemysłowych we Wrocławiu
133. Krakowskie Przedsiębiorstwo Budowy Pieców Przemysłowych w Krakowie
134. Bydgoskie Przedsiębiorstwo Budowy Pieców Przemysłowych w Bydgoszczy
135. Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego i Rurociągów Energetycznych "Energopol 2" w Krakowie
136. Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego i Rurociągów Energetycznych "Energopol 7" w Poznaniu
137. Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego i Rurociągów Energetycznych "Energopol 6" w Warszawie
138. Generalna Dyrekcja Budownictwa Hydrotechnicznego i Rurociągów Energetycznych "Energopol" w Warszawie
139. Kombinat Cementowy "Chełm" w Chełmie
140. Kombinat Cementowo-Wapienniczy "Kujawy" w Bielawach
141. Kombinat Cementowo-Wapienniczy "Warta" w Działoszynie
142. Kombinat Gipsowo-Kredowy w Gackach
143. Zakłady Cementowo-Wapiennicze "Górażdże" w Choruli
144. Cementownia "Ożarów" w Ożarowie
145. Cementownia "Strzelce Opolskie" w Strzelcach Opolskich
146. Cementownia "Warszawa" w Warszawie
147. Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów "Prefabet-Warszawa" w Warszawie
148. Żerańska Fabryka Elementów Betoniarskich "Faelbet" w Warszawie
149. Pomorskie Zakłady Materiałów Izolacyjnych "Izopol" w Trzemesznie
150. Przedsiębiorstwo Materiałów Izolacji Budowlanej "Izolacja" w Gliwicach
151. Przedsiębiorstwo Materiałów Izolacji Budowlanej "Izolacja" w Nidzicy
152. Zakłady Przemysłu Wapienniczego "Trzuskawica" w Sitkówce
153. Przedsiębiorstwo Materiałów Izolacji Budowlanej "Izolacja" - w budowie - w Zielonej Górze
154. Przedsiębiorstwo Materiałów Izolacji Wodoszczelnej "Izolacja" w Zduńskiej Woli
155. Przedsiębiorstwo Materiałów Izolacyjnych "Izolacja-Matizol" w Gorlicach
156. Kombinat Kamienia Budowlanego "Kambud" w Krakowie
157. Zakłady Wyrobów Azbestowo-Cementowych w Małkini
158. Zakłady Elementów Wyposażenia Budownictwa "Metalplast-Bielsko" w Bielsku-Białej
159. Kombinat Produkcji i Montażu Obiektów Budownictwa Ogólnego z Lekkich Konstrukcji Stalowych "Metalplast" w Obornikach
160. Zakłady Elementów Wyposażenia Budownictwa "Metalplast-Częstochowa" w Częstochowie
161. Fabryka Zespołów Napędowych i Części Zamiennych "Zremb" w Poznaniu
162. Kombinat Dźwigów Osobowych "Zremb" w Warszawie
163. Przedsiębiorstwo Napraw Maszyn Budowlanych "Zremb" w Ciechanowie
164. Krakowskie Zakłady Odlewnicze "Zremb" w Krakowie
165. Zakłady Mechanizacji Budownictwa "Zremb" w Warszawie
166. Pomorskie Zakłady Budowy Maszyn "Zremb-Makrum" w Bydgoszczy
167. Szczecińska Fabryka Maszyn Budowlanych "Zremb-Famabud" w Szczecinie
168. Radomskie Zakłady Mechanizacji Budownictwa "Zremb" w Radomiu
169. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Technicznego Budownictwa "Zremb" w Warszawie


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez bartlomiejskrzypek dnia Sob 18:10, 05 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartlomiejskrzypek
Administrator



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:09, 05 Mar 2011    Temat postu: cd.....

Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Bielsko-Biała" w Bielsku-Białej
171. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Białystok" w Białymstoku
172. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Bydgoszcz" w Bydgoszczy
173. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Częstochowa" w Częstochowie
174. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Gdańsk" w Gdańsku
175. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Katowice" w Katowicach
176. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Katowice-Brynów" w Katowicach
177. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Kielce" w Kielcach
178. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Koszalin" w Koszalinie
179. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Kraków" w Krakowie
180. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Nowa Huta" w Krakowie
181. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Lublin" w Lublinie
182. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Łódź" w Łodzi
183. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Bełchatów" w Łodzi
184. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Olsztyn" w Olsztynie
185. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Opole" w Opolu
186. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Płock" w Płocku
187. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Poznań" w Poznaniu
188. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Puławy" w Puławach
189. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Radom" w Radomiu
190. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Rzeszów" w Rzeszowie
191. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Sosnowiec" w Sosnowcu
192. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Szczecin" w Szczecinie
193. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Warszawa" w Warszawie
194. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Włocławek" we Włocławku
195. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Wrocław" we Wrocławiu
196. Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "Transbud-Zielona Góra" w Zielonej Górze
197. Przedsiębiorstwo Zaplecza Technicznego "Transbud" w Warszawie
198. Pomorskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami w Bydgoszczy
199. Przedsiębiorstwo Robót Zmechanizowanych "Budostal 8" w Krakowie
200. Rzeszowskie Przedsiębiorstwo Robót Zmechanizowanych i Sprzętu Budowlanego "Dźwig" w Rzeszowie
201. Przedsiębiorstwo Zmechanizowanych Robót Budownictwa Przemysłowego "Zachód" we Wrocławiu
202. Biuro Projektów i Usług Technicznych Budownictwa Przemysłowego "Centrumexport" w Warszawie.
V. Przedsiębiorstwa komunikacji i łączności
1. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Białymstoku
2. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Gdańsku
3. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Bydgoszczy
4. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Katowicach
5. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Kielcach
6. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Krakowie
7. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Koszalinie
8. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Lublinie
9. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łodzi
10. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Olsztynie
11. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Opolu
12. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Poznaniu
13. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Rzeszowie
14. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Szczecinie
15. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Warszawie
16. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej we Wrocławiu
17. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Zielonej Górze
18. Przedsiębiorstwo Spedycji Krajowej w Warszawie
19. Przedsiębiorstwo Międzynarodowych Przewozów Samochodowych "Pekaes" w Warszawie
20. Elbląskie Zakłady Naprawy Samochodów w Elblągu
21. Gdańskie Zakłady Naprawy Samochodów w Gdyni
22. Kieleckie Zakłady Naprawy Samochodów w Kielcach
23. Koszalińskie Zakłady Naprawy Samochodów w Koszalinie
24. Lubelskie Zakłady Naprawy Samochodów w Lublinie
25. Olsztyńskie Zakłady Naprawy Samochodów w Olsztynie
26. Opolskie Zakłady Naprawy Samochodów w Opolu
27. Oświęcimskie Zakłady Naprawy Samochodów w Oświęcimiu
28. Radomskie Zakłady Naprawy Samochodów w Radomiu
29. Rzeszowskie Zakłady Naprawy Samochodów w Rzeszowie
30. Sądeckie Zakłady Naprawy Autobusów - w budowie - w Nowym Sączu
31. Zakłady Naprawy Samochodów w Boguchwale
32. Zawierciańskie Zakłady Naprawy Samochodów w Zawierciu
33. Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wielkopolskim
34. Gdańskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Gdańsku
35. Krakowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Krakowie
36. Poznańskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Poznaniu
37. Rzeszowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Rzeszowie
38. Śląskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Mikołowie
39. Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Warszawie
40. Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych w Kielcach
41. Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych w Płocku
42. Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego i Mostowego we Wrocławiu
43. Przedsiębiorstwo Eksportu Budownictwa Komunikacyjnego "Dromex" w Warszawie
44. Przedsiębiorstwo Transportowe Budownictwa Drogowego w Warszawie
45. Przedsiębiorstwo Państwowe "Żegluga na Odrze" we Wrocławiu
46. Przedsiębiorstwo Państwowe "Żegluga Bydgoska" w Bydgoszczy
47. Przedsiębiorstwo Dostaw Inwestycyjnych i Eksportowych "Nawiga" we Wrocławiu
48. Zakłady Wytwórcze Urządzeń Sygnalizacyjnych w Katowicach
49. Przedsiębiorstwo "Drukarnie Kolejowe" w Warszawie
50. Przedsiębiorstwo Wagonów Sypialnych i Restauracyjnych "Wars" w Warszawie
51. Zakłady Budowy i Napraw Maszyn Drogowych "Madro" w Krakowie
52. Przedsiębiorstwo "Kopalnie Skalnych Surowców Drogowych" we Wrocławiu
53. Przedsiębiorstwo Państwowe Zakłady Radiowe i Telewizyjne "Zarat" w Warszawie
54. Zakłady Wytwórcze Urządzeń Telefonicznych im. Komuny Paryskiej "Telkom-ZWUT" w Warszawie
55. Zakłady Teleelektroniczne "Telkom-Telfa" w Bydgoszczy
56. Wielkopolskie Zakłady Teleelektroniczne im. gen. K. Świerczewskiego "Telkom-Teletra" w Poznaniu
57. Państwowe Zakłady Teletransmisyjne "Telkom-PZT" w Warszawie
58. Radomska Wytwórnia Telefonów "Telkom-RWT" w Radomiu
59. Krakowskie Zakłady Teleelektroniczne "Telkom-Telos" w Krakowie
60. Przedsiębiorstwo Montażowe Urządzeń Teleelektronicznych "Telkom-Telmont" w Warszawie
61. Ośrodek Badawczo-Projektowy Przemysłu Teleelektronicznego "Telkom-Telpro" w Warszawie
62. Gdańskie Zakłady Teleelektroniczne "Telkom-Telmor" w Gdańsku
63. Zakłady Podzespołów i Urządzeń Teletechnicznych "Telkom-Telcza" w Czaplinku
64. Zakłady Wytwórcze Sprzętu Teleelektronicznego "Telkom-Telcent" w Kobyłce
65. Zakłady Telekomunikacyjnych Urządzeń Zasilających "Telkom-Telzas" w Szczecinku
66. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności Nr 1 w Warszawie
67. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności Nr 2 w Warszawie
68. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności Nr 3 w Bydgoszczy
69. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności Nr 4 w Gdańsku
70. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności Nr 5 w Krakowie
71. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności Nr 6 w Lublinie
72. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności Nr 7 w Łodzi
73. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności Nr 8 w Olsztynie
74. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności Nr 9 w Poznaniu
75. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności Nr 10 w Katowicach
76. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności Nr 11 w Szczecinie
77. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności Nr 12 we Wrocławiu
78. Przedsiębiorstwo Zaplecza Transportu Samochodowego Łączności w Ostrowie Wielkopolskim
79. Gdańskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych w Gdańsku
80. Katowickie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych w Katowicach
81. Krakowskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych w Krakowie
82. Łódzkie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych w Łodzi
83. Poznańskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych w Poznaniu
84. Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych w Warszawie
85. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych we Wrocławiu
86. Przedsiębiorstwo Budowy Linii Kablowych w Warszawie
87. Wytwórnia Prefabrykatów Budownictwa Telekomunikacyjnego w Radomiu.
VI. Przedsiębiorstwa leśnictwa i przemysłu drzewnego
1. Barlineckie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Barlinku
2. Białostockie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Białymstoku
3. Bieszczadzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego im. gen. K. Świerczewskiego w Rzepedzi
4. Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego we Wrocławiu
5. Gdańskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Gdańsku
6. Gorzowskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Gorzowie Wielkopolskim
7. Hajnowskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego im. J. Marchlewskiego w Hajnówce
8. Hajnowskie Przedsiębiorstwo Suchej Destylacji Drewna w Hajnówce
9. Katowickie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Katowicach
10. Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Szczecinku
11. Krakowskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Krakowie
12. Lubelskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Lublinie
13. Łódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Łodzi
14. Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Olsztynie
15. Opolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Opolu
16. Pilskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Złotowie
17. Przemyskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Przemyślu
18. Radomskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Radomiu
19. Sławieńskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego "Sławodrzew" w Sławnie
20. Słupskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Lęborku
21. Starachowickie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Starachowicach
22. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Szczecinie
23. Toruńskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Toruniu
24. Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Poznaniu
25. Zielonogórskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Zielonej Górze
26. Zakłady Przemysłu Drzewnego - w budowie - w Ustjanowej
27. Fabryka Akcesoriów Meblowych w Chełmnie
28. Zakłady Przemysłu Meblarskiego im. Gwardii Ludowej w Radomsku
29. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Przemysłu Meblarskiego "Transmeble" w Poznaniu
30. Koniecpolskie Zakłady Płyt Pilśniowych w Koniecpolu
31. Zakłady Płyt Pilśniowych i Wiórowych w Czarnkowie
32. Zakłady Płyt Pilśniowych "Czarna Woda" w Czarnej Wodzie
33. Zakłady Płyt Pilśniowych i Wiórowych w Karlinie
34. Zakłady Płyt Pilśniowych i Wiórowych w Rucianem-Nidzie
35. Zakłady Płyt Wiórowych w Szczecinku
36. Zakłady Płyt Wiórowych w Suwałkach
37. Zakłady Płyt Wiórowych w Jaśle
38. Zakłady Płyt Wiórowych w Grajewie
39. Zakłady Płyt Wiórowych w Wieruszowie
40. Zakłady Płyt Wiórowych - w budowie - w Żarach
41. Orzechowskie Zakłady Przemysłu Sklejek w Orzechowie
42. Piskie Zakłady Przemysłu Sklejek w Piszu
43. Zakłady Przemysłu Sklejek w Białymstoku
44. Zakłady Sklejek i Chemicznego Przerobu Drewna w Bydgoszczy
45. Zakłady Remontowo-Montażowe Przemysłu Płyt, Sklejek i Zapałek w Koniecpolu
46. Kluczewskie Zakłady Papiernicze im. J. Dąbrowskiego w Kluczach
47. Głuchołaskie Zakłady Papiernicze w Głuchołazach
48. Kaletańskie Zakłady Celulozowo-Papiernicze w Kaletach
49. Karkonoskie Zakłady Papiernicze w Jeleniej Górze
50. Kostrzyńskie Zakłady Papiernicze w Kostrzynie n. Odrą
51. Myszkowskie Zakłady Papiernicze w Myszkowie
52. Niedomickie Zakłady Celulozy w Niedomicach
53. Ostrołęckie Zakłady Celulozowo-Papiernicze w Ostrołęce
54. Szczecińskie Zakłady Papiernicze w Szczecinie-Skolwinie
55. Warszawskie Zakłady Papiernicze im. J. Jaworskiego w Konstancinie-Jeziornie
56. Zakłady Celulozy i Papieru w Świeciu n. Wisłą
57. Zakłady Celulozowo-Papiernicze im. J. Marchlewskiego we Włocławku
58. Zakłady Papiernicze w Krapkowicach
59. Zakłady Mechaniczne Przemysłu Papierniczego w Poznaniu
60. Zakłady Mechaniczne Przemysłu Papierniczego w Krapkowicach
61. Żywieckie Zakłady Papiernicze w Żywcu
62. Zakłady Celulozowo-Papiernicze - w budowie - w Kwidzynie
63. Fabryka Papieru "Malta" w Poznaniu
64. Fabryka Obrabiarek do Drewna w Bydgoszczy
65. Hajnowski Zakład Przemysłu Maszynowego Leśnictwa w Hajnówce
66. Jarociński Zakład Przemysłu Maszynowego Leśnictwa w Jarocinie
67. Malborskie Zakłady Przemysłu Maszynowego Leśnictwa "Pemal" w Malborku
68. Reszelski Zakład Przemysłu Maszynowego Leśnictwa w Reszlu
69. Słupski Zakład Przemysłu Maszynowego Leśnictwa w Słupsku
70. Sopockie Zakłady Przemysłu Maszynowego Leśnictwa w Gdańsku-Oliwie
71. Wrocławski Zakład Przemysłu Maszynowego Leśnictwa we Wrocławiu
72. Żnińska Fabryka Maszyn i Urządzeń w Żninie
73. Biuro Studiów i Projektów Przemysłu Drzewnego "Biprodrzew" w Warszawie.
VII. Przedsiębiorstwa rolnictwa i gospodarki żywnościowej
1. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Białymstoku
2. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Bydgoszczy
3. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Ełku
4. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Gdańsku
5. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Katowicach z siedzibą w Bytomiu
6. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Kielcach
7. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Kole
8. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Koszalinie
9. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Krakowie
10. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Lublinie
11. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Łodzi
12. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Łukowie
13. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Olsztynie
14. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Opolu
15. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Poznaniu
16. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Radomiu
17. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Rzeszowie
18. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Szczecinie
19. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Tarnowie
20. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Warszawie
21. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego we Wrocławiu
22. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Zielonej Górze
23. Fabryka Osłonek Białkowych w Białce k. Makowa Podhalańskiego
24. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Białymstoku
25. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Bolesławcu
26. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Bydgoszczy
27. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Ciechanowie
28. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Elblągu
29. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Gdańsku
30. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Gorzowie Wielkopolskim
31. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Jarosławiu
32. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Kaliszu
33. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Kielcach
34. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Koszalinie
35. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Krakowie
36. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Lesznie
37. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Lublinie
38. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Łodzi z siedzibą w Pabianicach
39. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Łukowie
40. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Olsztynie
41. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Opolu z siedzibą w Brzegu
42. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Pile
43. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Płocku
44. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Poznaniu
45. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Rzeszowie
46. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Skierniewicach z siedzibą w Szymanowie
47. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Słupsku
48. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Szczecinie
49. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Toruniu
50. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Wałbrzychu z siedzibą w Dzierżoniowie
51. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Warszawie
52. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" we Włocławku
53. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" we Wrocławiu
54. Okręgowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Zabrzu
55. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Zielonej Górze
56. Przedsiębiorstwo Remontowo-Montażowe Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego we Wrocławiu
57. Zakłady Obrotu Zbożami Importowanymi i Eksportowymi "PZZ" w Gdańsku
58. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Będzinie
59. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Białymstoku
60. Kombinat Rolno-Przemysłowy "Igloopol" w Dębicy
61. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Gdańsku
62. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Kielcach
63. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Koszalinie
64. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Lublinie
65. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Łodzi
66. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Olsztynie
67. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Opolu
68. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Poznaniu
69. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Szczecinie
70. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Toruniu
71. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Warszawie
72. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego we Wrocławiu
73. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Zielonej Górze
74. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego w Ełku
75. Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego "Polmos" w Warszawie
76. Przedsiębiorstwo Opakowań Blaszanych "Opakomet" w Krakowie
77. Kombinat Rolny "Parczew" w Parczewie
78. Kombinat Rolny "Urszulin" w Urszulinie
79. Kombinat Rolny "Nogat" w Malborku
80. Kombinat Rolny "Powiśle" w Czerninie
81. Kombinat Rolny "Żuławy" w Nowym Dworze Gdańskim
82. Kombinat Rolny "Drużno" w Elblągu
83. Kombinat Rolny "Kociewie" w Starogardzie Gdańskim
84. Kombinat Rolny "Goraj" w Przytocznej
85. Lubniewicki Kombinat Rolny w Lubniewicach
86. Lubuski Kombinat Rolny w Rzepinie
87. Myśliborski Kombinat Rolny w Myśliborzu
88. Strzelecki Kombinat Rolny w Strzelcach Krajeńskich
89. Kombinat Rolny "Redło" w Redle
90. Kombinat Rolny "Łyna" w Nidzicy
91. Kombinat Rolny "Mazury" w Szczytnie
92. Kombinat Rolny "Głubczyce" w Głubczycach
93. Kombinat Rolny "Kietrz" w Kietrzu
94. Opolski Kombinat Ogrodniczy w Opolu
95. Romincki Kombinat Rolny w Gołdapi
96. Strzeliński Kombinat Rolny w Strzelinie
97. Wrocławski Kombinat Ogrodniczy we Wrocławiu
98. Świebodziński Kombinat Rolny w Świebodzinie.
VIII. Przedsiębiorstwa handlu, obrotu towarowego i zaopatrzenia materiałowo-technicznego
1. Przedsiębiorstwo Gastronomiczno-Handlowe "Konsumy" w Warszawie
2. Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego "Pewex" w Warszawie
3. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Jubiler" w Warszawie
4. Stołeczne Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Warszawie
5. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Białymstoku
6. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Bielsku-Białej
7. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Bydgoszczy
8. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Gdańsku
9. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Katowicach
10. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Kielcach
11. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Krakowie
12. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Lublinie
13. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Łodzi
14. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Olsztynie
15. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Piastowie
16. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Poznaniu
17. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Rzeszowie
18. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Szczecinie
19. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego we Wrocławiu
20. Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Zielonej Górze
21. Przedsiębiorstwo Państwowe Domy Towarowe "Centrum" w Warszawie
22. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Górniczego w Katowicach
23. Przedsiębiorstwo Hurtu Spożywczego w Warszawie
24. Centrala Zbytu Węgla w Katowicach
25. Centrala Handlowa Metali Nieżelaznych w Katowicach
26. Centrala Zbytu Stali "Centrostal" w Katowicach
27. Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa w Katowicach
28. Biuro Sprzedaży Kabli i Przewodów "Centrokabel" w Bytomiu
29. Biuro Sprzedaży Wyrobów Odlewniczych "Centrodlew" w Radomiu
30. Przedsiębiorstwo Zbytu Nawozów Mineralnych i Chemicznych "Agrochem" w Krakowie
31. Przedsiębiorstwo Zbytu Produktów Węglopochodnych "Węglopochodne" w Gliwicach
32. Przedsiębiorstwo Obrotu Tworzywami Sztucznymi "Chemiplast" w Gliwicach
33. Przedsiębiorstwo Obrotu Artykułami Przemysłu Gumowego "Stomil" w Łodzi
34. Centrala Obrotu Produktami Naftowymi "CPN" w Warszawie
35. Przedsiębiorstwo Obrotu Towarowego Przemysłu Skórzanego "Polbut" w Łodzi
36. Centrala Techniczno-Handlowa Maszyn i Aparatów Elektrycznych "Ema-Zbyt" w Warszawie
37. Centrala Zbytu Wyrobów Metalowych "Metalzbyt" w Bytomiu
38. Biuro Zbytu Wiążących Materiałów Budowlanych w Sosnowcu
39. Biuro Sprzedaży Materiałów Budowlanych "Besar" w Warszawie
40. Biuro Zbytu Materiałów Izolacji Budowlanej w Katowicach
41. Przedsiębiorstwo Usług Handlowych Ceramiki Budowlanej i Silikatów w Warszawie
42. Przedsiębiorstwo Obrotu i Eksportu Przemysłu Kruszyw w Warszawie
43. Centrala Obrotu Drewnem w Warszawie
44. Biuro Zbytu Płyt i Sklejek "Płytozbyt" w Bydgoszczy
45. Centrala Zaopatrzenia i Zbytu Przemysłu Tytoniowego w Radomiu
46. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Białymstoku
47. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Bydgoszczy
48. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Gdyni
49. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Katowicach
50. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Krakowie
51. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Kielcach
52. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Lublinie
53. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Łodzi
54. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Olsztynie
55. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Opolu
56. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Poznaniu
57. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Rzeszowie
58. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Szczecinie
59. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Warszawie
60. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego we Wrocławiu
61. Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego w Zielonej Górze
62. Białostockie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Białymstoku
63. Bydgoskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Bydgoszczy
64. Gdańskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Gdańsku
65. Katowickie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Katowicach
66. Kieleckie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Kielcach
67. Koszalińskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Koszalinie
68. Krakowskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Krakowie
69. Lubelskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Lublinie
70. Łódzkie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Łodzi
71. Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Olsztynie
72. Opolskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Opolu
73. Poznańskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Poznaniu
74. Radomskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Radomiu
75. Rzeszowskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Rzeszowie
76. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Szczecinie
77. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Goleniowie
78. Toruńskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Toruniu
79. Warszawskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Warszawie
80. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" we Wrocławiu
81. Zielonogórskie Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Technicznymi "Elmet" w Sulechowie.
IX. Przedsiębiorstwa pozostałe
1. Polskie Linie Oceaniczne w Gdyni
2. Polska Żegluga Morska w Szczecinie
3. Polska Żegluga Bałtycka w Kołobrzegu
4. Polskie Przedsiębiorstwo Frachtowania "Polfracht" w Gdyni
5. Zarząd Portu Gdańsk w Gdańsku
6. Zarząd Portu Gdynia w Gdyni
7. Zarząd Portu Szczecin-Świnoujście w Szczecinie
8. Morska Agencja w Gdyni
9. Morska Agencja w Szczecinie
10. Polskie Ratownictwo Okrętowe w Gdyni
11. Polski Rejestr Statków w Gdańsku
12. Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich "Dalmor" w Gdyni
13. Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich "Gryf" w Szczecinie
14. Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich "Odra" w Świnoujściu
15. Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Usługowe Rybołówstwa Morskiego "Transocean" w Szczecinie
16. Stocznia Remontowa "Nauta" w Gdyni
17. Gdańska Stocznia Remontowa w Gdańsku
18. Szczecińska Stocznia Remontowa w Szczecinie
19. Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu
20. Wytwórnia Urządzeń Komunalnych "Wuko" w Łodzi
21. Fabryka Aparatury i Urządzeń Komunalnych "Powogaz" w Pniewach
22. Wytwórnia Urządzeń Komunalnych "Presko" we Wrocławiu
23. Wytwórnia Urządzeń Komunalnych "Presko" w Brzegu
24. Wytwórnia Urządzeń Komunalnych "Wuko" w Stąporkowie
25. Wytwórnia Urządzeń Komunalnych "Presko" we Wschowie
26. Przedsiębiorstwo Produkcji Urządzeń Komunalnych w Poznaniu
27. Centrum Techniki Komunalnej w Warszawie
28. Państwowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Warszawie
29. Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Warszawie
30. Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Białymstoku
31. Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne we Wrocławiu
32. Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Poznaniu
33. Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Rzeszowie
34. Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Krakowie
35. Państwowe Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych w Warszawie
36. Przedsiębiorstwo Aparatury i Urządzeń Komunalnych "Powogaz" w Poznaniu
37. Fabryka Aparatury i Urządzeń Komunalnych "Powogaz" w Pile
38. Przedsiębiorstwo Kompletacji Dostaw w Poznaniu
39. Przedsiębiorstwo Eksportu Geodezji i Kartografii "Geokart" w Warszawie
40. Przedsiębiorstwo Eksploatacji i Realizacji Inwestycji "Intraco" w Warszawie
41. Przedsiębiorstwo Reklamy i Wydawnictw Handlu Zagranicznego "Agpol" w Warszawie
42. Centrum Informatyki Handlu Zagranicznego w Warszawie
43. Przedsiębiorstwo Spedycji Międzynarodowej C. Hartwig w Warszawie
44. Przedsiębiorstwo Spedycji Międzynarodowej C. Hartwig w Katowicach
45. Przedsiębiorstwo Spedycji Międzynarodowej C. Hartwig w Gdyni
46. Przedsiębiorstwo Spedycji Międzynarodowej C. Hartwig w Gdańsku
47. Przedsiębiorstwo Spedycji Międzynarodowej C. Hartwig w Szczecinie
48. Przedsiębiorstwo Wystaw i Targów Zagranicznych "Polexpo" w Warszawie
49. Kontrola i Rzeczoznawstwo Ładunków "Polcargo" w Gdyni
50. Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich w Warszawie
51. Warszawska Wytwórnia Surowic i Szczepionek w Warszawie
52. Krakowska Wytwórnia Surowic i Szczepionek w Krakowie
53. Lubelska Wytwórnia Surowic i Szczepionek w Lublinie
54. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Warszawie
55. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Białymstoku
56. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Bydgoszczy
57. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Gdańsku
58. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Katowicach
59. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Krakowie
60. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Lublinie
61. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Radomiu
62. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Łodzi
63. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Opolu
64. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Olsztynie
65. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Słupsku
66. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Poznaniu
67. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Rzeszowie
68. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Szczecinie
69. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" we Wrocławiu
70. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Zielonej Górze
71. Centralna Składnica Zaopatrzenia Lecznictwa "Cezal" w Warszawie
72. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Białymstoku
73. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Gdańsku
74. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Katowicach
75. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Bydgoszczy
76. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Kielcach
77. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Krakowie
78. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Lublinie
79. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Łodzi
80. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Olsztynie
81. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Poznaniu
82. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Opolu
83. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Rzeszowie
84. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Szczecinie
85. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Warszawie
86. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" we Wrocławiu
87. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "Cefarm" w Zielonej Górze
88. Centralna Składnica Farmaceutyczna "Cefarm" w Warszawie
89. Warszawskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego w Warszawie
90. Poznańskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego w Poznaniu
91. Krakowskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego w Krakowie
92. Katowickie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego w Katowicach
93. Zakłady Obuwia Zdrowotnego w Szczercowie
94. Państwowe Wydawnictwo Naukowe w Warszawie
95. Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo we Wrocławiu
96. Ośrodek Rozpowszechniania Wydawnictw Naukowych w Warszawie
97. Warszawska Drukarnia Naukowa w Warszawie
98. Wrocławska Drukarnia Naukowa im. St. Kulczyńskiego we Wrocławiu
99. Zakład Aparatury Naukowej "Unipan" w Warszawie
100. Przedsiębiorstwo Doświadczalno-Produkcyjne "Radiopan" w Poznaniu
101. Przedsiębiorstwo Doświadczalno-Produkcyjne "Sonopan" w Białymstoku
102. Zakład Aparatury Mikrofalowej "Wilmer" w Warszawie
103. Zakład Aparatury Elektronicznej "Elpan" w Lubawie
104. Zakład Obsługi Technicznej ZPAN w Warszawie
105. Zakład Doświadczalny PAN w Baranowie
106. Zakład Doświadczalny PAN w Gołyszu
107. Zakład Doświadczalny PAN w Jabłonnie
108. Zakład Doświadczalny PAN w Jastrzębcu
109. Zakład Doświadczalny PAN w Kórniku
110. Zakład Doświadczalny PAN w Popielnie
111. Katowickie Przedsiębiorstwo Geologiczne w Katowicach
112. Przedsiębiorstwo Geologiczne w Krakowie
113. Przedsiębiorstwo Geologiczne w Warszawie
114. Przedsiębiorstwo Geologiczne w Kielcach
115. Przedsiębiorstwo Geologiczne we Wrocławiu
116. Przedsiębiorstwo Badań Geofizycznych w Warszawie
117. Przedsiębiorstwo Robót Wiertniczych i Górniczych w Warszawie
118. Zakład Maszyn i Urządzeń Geologicznych - w budowie - w Ciechanowie
119. Zjednoczone Zakłady Urządzeń Jądrowych "Polon" w Warszawie
120. Mennica Państwowa w Warszawie
121. Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych w Warszawie
122. Państwowe Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita" w Warszawie
123. Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia" w Warszawie
124. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w Warszawie
125. Zakłady Graficzne w Białymstoku
126. Cieszyńska Drukarnia Wydawnicza w Cieszynie
127. Drukarnia Narodowa w Krakowie
128. Drukarnia im. Rewolucji Październikowej w Warszawie
129. Drukarnia Wydawnicza w Krakowie
130. Lubelskie Zakłady Graficzne im. PKWN w Lublinie
131. Łódzka Drukarnia Dziełowa w Łodzi
132. Łódzkie Zakłady Graficzne w Łodzi
133. Olsztyńskie Zakłady Graficzne im. S. Pieniężnego w Olsztynie
134. Opolskie Zakłady Graficzne im. J. Łangowskiego w Opolu
135. Poznańskie Zakłady Graficzne im. M. Kasprzaka w Poznaniu
136. Rzeszowskie Zakłady Graficzne w Rzeszowie
137. Szczecińskie Zakłady Graficzne w Szczecinie
138. Wrocławskie Zakłady Graficzne we Wrocławiu
139. Zakłady Graficzne "Dom Słowa Polskiego" w Warszawie
140. Zakłady Graficzne w Gdańsku
141. Zakłady Graficzne w Katowicach
142. Zakłady Graficzne "Tamka" w Warszawie
143. Zakłady Graficzne w Toruniu
144. Państwowy Instytut Wydawniczy w Warszawie
145. Państwowe Wydawnictwo Ekonomiczne w Warszawie
146. Wydawnictwo Literackie w Krakowie
147. Państwowe Wydawnictwo Popularnonaukowe "Wiedza Powszechna" w Warszawie
148. Państwowe Wydawnictwo "Iskry" w Warszawie
149. Państwowe Wydawnictwo Rolne i Leśne w Warszawie
150. Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe w Warszawie
151. Przedsiębiorstwo Państwowe "Pracownie Konserwacji Zabytków" w Warszawie
152. Wytwórnia Filmów Dokumentalnych w Warszawie
153. Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi
154. Przedsiębiorstwo Realizacji Filmów "Zespoły Filmowe" w Warszawie
155. Polska Agencja Artystyczna "Pagart" w Warszawie
156. Wydawnictwa Akcydensowe w Warszawie


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.pokoleniapomorskie.fora.pl Strona Główna -> O gospodarce Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin